Den první…

K vytvoření tohoto webu jsem musela dozrát. V hlavě se mi rodil velmi dlouho, ale pořád jsem necítila dostatečný ‚nákop‘ k jeho realizaci. Ten nastal až teď, kdy jsem se svými 4 dětmi na krásném zdravém venkově. Veškeré školní alternativy jsou mi dojezdem nedostupné a já budu muset (chtít) učit svoje děti sama.

Protože mám za sebou už 2 knihy Děláme si to doma sami, je pro mě tohle jendoznačná volba. Uděláme si školu sami! A když školu, tak Montessori.

K tomu je zapotřebí mnoho věcí, které nemám a neznám a budu se je muset naučit, stejně jako moje děti. Pro začátek bude muset stačit to, že je mám celé čtyři, což už mě opravňuje k lecčemu. Také mám za sebou studium na Pedagogické fakultě a Mezinárodní Montessori kurz pro ZŠ. Celkem obsáhlou praxi ve výuce dětí i dospělých, takže rámcově vím, o co tam jde. Teď ještě z toho všeho uplést slušivý svetr, ať sluší i hřeje.

Budu ráda, když půjdete na tuhle pletací cestu se mnou, a občas třeba napíšete, jak to jde u vás, protože u nás to určitě bude těžké.

alena

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s